Si zi așa, te căcași?
Ieri, plimbându-mă prin Penis Market, am realizat ce înseamnă cu adevărat bucuriile simple ale vieții de bătrân.
Pe lângă pensia simbolică acordată de statul rromân, pe lângă coada și umilința săptămânală de la farmacie, de unde ai vrea să îți cumperi cu banii tăi, din pensia ta mică, medicamentele care te țin în viață, dar nu poți pentru că ministrul sănătații are de îndeplinit vendete electorale, pe lângă toate astea, ai un aliat.
Scutecul pentru adulți. Te enervează Nicolaescu? Te caci pe el. La propriu. Te enervează farmacista? Te caci și pe ea, cu perversitate diabolică. Și ce e mai frumos, nimeni nu o să se prindă.
Pentru că porți scutece pentru adulți.
Și ești mai curat și mai uscat. Poți chiar să uzi și canapeaua.


Acolo scrie ca sunt “8 pieces medium” cu 3 stele. Inseamna ca exista si “8 pieces strong” cu 5 stele, pentru cacaciosi profesionisti? Dar pentru diareici? Au si cu 7 stele, ca coniacu’ ala faimos?
nu stiu. o fi pentru cacati mai neortodocsi
gluma ca gluma dar doamne fereste sa ajungem asa de ramoliti incat sa facem pe noi
Maddy, este normal, odata cu inaintarea in varsta. pierzi controlul asupra sfincterelor. asta e viata:)
iar vorbeste gura fara tine. Puteai sa te legi de hartia igienica cu miros de piersici, prune, ochiu’ boului, si asa mai departe
prietene, nu ai treaba? am venit eu la tine pe site sa iti spun ca iti merg degetele independent de creier?
@Arhi: sa stii ca de obicei acele scutece pentru adulti sunt purtate de persoane care sunt imobilizate la pat ca urmare a unor boli. Si sa stii ca nu este absolut nimic amuzat in ati spala parintele sau bunicii la fund pentru ca nu mai sunt capabili sa spuna ca au nevoie la toaleta.
Ziceai ca ti-ai ingrijit fratii mai mici. Fa un exercitiu mintal si imagineaza-te avand grija de propria mama care presupunand ca a avut un accident vascular (de exemplu) in urma caruia este paralizata complet si nu poate nici macar sa-ti articuleze numele.
Din ciclul unde dai şi unde crapă
)))
da frate, ce zic eu si ce inteleg ei….
Nu domneşte la noi cheful de ceartă?
In orice oras din tara in care exista magazin Penny Market acesta este numit Penis Market, oare de ce?
Scutecele de adulti sunt o inventie buna, dar sunt al naibi de greu de schimbat. Stiu din proprie experienta cat ne chinuiam sa il schimbam pe bunicu.
pentru ca e o pula de magazin
=)))))))))))) ahAHAHAH te caci pe toti, fara sa te duci la cacastoare
@Arhi & anatati:
Din pacate cineva apropiat mie a fost nevoit sa-si ingrijeasca un parinte imobilizat la pat si folosea astfel de produse.
Stiind drama prin care a trecut nu pot gasi acest post amuzat. Sper ca nici unul din voi sa nu aiba nevoie sa foloseasca scutece si sa ramaneti la ideea ca nu am inteles nimic din aluzia ta.
Io sper să nu ajung să folosesc.
daca zic “oh crap” nu prea sunt departe de problema.
@moa, chiar nu avea mare legătură cu bătrânii postul ăsta. Şi nu te supăra, dacă nu vezi postul amuzant nu trebuie să râzi. De fapt nu ştiu dacă râde cineva. Trăim vremuri tragice nu comice
Arhi, de fapt nu te caci pe nicolaescu , pe farmacista sau mai stiu eu pe cine , te caci pe tine
) iar la faza cu “nimeni nu o să se prindă” scutecele respective retin si mirosul?
Follenvie, intotdeauna te poti uita in spate si sa zici “pfui, ce nesimtiti”
)
moa, intotdeauna cineva va considera ofensator altceva. eu cunosc o tipa careia daca ii vorbesti despre divorturi, turbeaza. mie daca imi vorbesti despre avort, te iau la bataie. si tot asa. nu masura totul doar prin prisma experientelor tale
Avort
Stiu ieftin, dar nu m-am putut abtine
p.s. asta cu avorturile o stiu, dar sunt situatii in care este mai indicat decat pastrarea sarcinii.
cand esti tanar ai grija de copii, cand esti batran au grija copii de tine… nu e nici o rusine, mai ales ca nu poarta pampers toti batranii pe care ii vedem noi pe strada, ci doar aceia care nu mai au puterea sa se controleze… ar fi tare sa apara scutece firma nicolaescu, asa ar putea zice ca se kk pe nicolaescu
)
Arhi, dar cat costa ?
Ca daca sunt scumpe, batranii o sa se cace pe ei doar de sarbatori…
Nu ai voie sa faci poze in PenisMarket.
Le e teama ca descoperi unde sunt/nu sunt camerele de supraveghere.
bog, ai dreptate, poza de mai sus e dovada clara ca nu ai voie:))
De curiozitate, tu, Arhi, esti anti-avort? Doar de curiozitate. I respect you, nu vin sa fac balacareala pe blog.
Back on topic: E trist si nu e. Da, normal ca nimeni nu vrea sa ajunga asa. Strabunica mea a murit dupa ce a ramas paralizata si nici la veceu nu se putea duce singura. Dar contextul e dulce-amarui. Mai zambiti, oameni buni.
Ale, da
Sper sa nu prind varsta cand imi va trebui asa ceva
Da…nu e prea placut subiectul, nu prea imi vine sa rad. E tragic cand se ajunge la cumpararea acestor produse. Nu e deloc asa “normal” cum zici tu, sa ajungi sa nu iti controlezi sfincterele. Sunt mii de batrani care au grija singuri de ei pana la varste inaintate si pana in ultima clipa, plus ca din pacate nu sunt folosite doar pt batrani ramoliti, ci si pt oameni tineri cu boli grave, de multe ori lucizi.
Da, stiu ca “unde dai si unde crapa”, dar nu ma intereseaza.
@Nija: Sunt scumpe, chiar sunt, din pacate.
poate ma repet …dar nu vedeti ce fetze fericite au batraneii aia pe …ambalaj:))
uhum.. batranei batranei.. ar trebui totusi un pic mai mult respect.
deci pe mine ma trec fiorii
sper sa mor inainte sa am vreodata nevoie de asa ceva