Iar voi vreti ca eu sa ii votez pe astia??

23

Via Napster

Iar asta e cu dedicatie speciala pentru toti iredentistii tampiti din rromania.
Raspunsul la intrebarea lu` Finu`

Articole care pot fi despre acelaşi subiect

Iar voi vreti ca eu sa ii votez pe astia?? - 23 Comentarii

  1. eu unu ma duc la baie. da, bineinteles ca de ras!!! stii de ce ma simt important, arhi? ca de fiecare data cand e vot, astia ar face ORICE sa faca rost de votul meu. si ghici ce iese: circ, scandal, tam-tam. pe scurt, divertisment! si eu le mai dau si teapa si nu ma duc la vot!!! zau ca daca nu ar canta megafoanele electorale la mine in oras, ador perioadele electorale!!! :)

  2. deci .. NU MAI POT DE RAS =))))))))) ma scuzati, s`a intamplat =)))))))))))))

  3. ai de plm……cand s-a intamplat asta? incredibil ce si-a luat-o tarfa

  4. Băi frate ăştia îs retardaţi. Şi eu vroiam să merg la vot. Pfff…

  5. DOAMNE FERESTE !!! mai rau ca pe tarla!

  6. în orice țară civilizată așa ceva ar fi o sinucidere politică (la fel și afirmarile lui Marko bacsi din postingul anterior)

  7. Politica e ca un dus cu apa rece. :D Sau macar un pahar din asa ceva direct in fata ! :) ))
    Pentru ca meritati !
    Oricum gagica l-a udat prima… a varsat paharul pe pantalonasii stimabilului ! DEci oarecum si-a cautat-o !

    Nu vreau sa-i votezi pe ASTIA Arhi… Chiar te rog sa nu o faci ! :D

  8. Nu zice nimeni sa-i votati pe astia (oricum nu vor fii in colegiile voastre de vot)…..dar daca nu mergeti la vot nu schimbati nimic, sau, mai pe sleau, decid altii in locul vostru…e simplu….nu votezi, nu existi
    Iti decide altcineva viitorul, cel care voteaza.
    Din punctul meu de vedere, sa nu votezi inseamna sa te supui vointei politice a celui ce voteaza (chiar daca participarea va fii de de 20% sa zicem, tu fiind in cei 80% care nu voteaza nu contezi de nici un fel). Poate ca cel care merge la vot ii place pe cei doi indivizi din filmulet si ii VOTEAZA; votul lui va fi contorizat, al tau nu, pt ca nu ai fost la vot. Poate ca cel ce voteaza e mult mai putin informat, poate e de la tara, poate voteaza in urma unei pomeni electorale. Si totusi, el decide SI pt tine, in cazul in care stai acasa.
    Iar daca esti scarbit de toti din colegiul tau uninominal, poti sa dai un vot de blam votand cu ecologistii, sau mai stiu stiu eu ce partid “outsider”. Stand acasa nu dai nici un vot de blam, si nici macar nu micsorezi procentul cu care spera sa intre in Parlament cei de care esti scarbit….

  9. in lipsa de argumente, violenta e la ea acasa.pai nea` bideu ala ce draq cauta in parlament?dar inainte de toate ce cauta la televiziune? porc, dar porc mare.

  10. VeN, iar la redistribuire sa se duca votul meu direct la el, nu? Fii serios, bancuri de adormit copiii stiu si eu.

  11. Stati acasa, ca sa treaca UDMR-ul pragul electoral.

  12. Oricum gestul domniilor lor denota multa eleganta si buna-crestere… :) )))

  13. Păi oricum Orban îl bate pe Marinescu iar Coicu’ mic ia bătaie de la Budurescu Daniel Stamate, aşa că cele două exemplare vor dispărea din Parlament.

  14. Macar a fost jentalmen si si-a cerut scuze, cica s-a intimplat.

  15. ba da m’ati omorat cu votatu’ asta ca daca nu iti decide altu viitoru. dupa cum am scris si pe blogul lui vis urat astia nu au minte nici cata aveam noi knd ne manjeam cu acuarele la scoala,si sunt din doua partide diferite.daca mai erau reprezentanti si de la alte partide pun pariu ca se mazgaleau cu pixu,isi puneau guma in par,ace in perinutele de pe scaune s.a.m.d.sa votez pe unu pt ca e mai putin corupt decat altu?NU!pe unu care fura mai putin?NU!deci nu a aparut inca un politician care sa ma convinga sa imi pierd 5 minute din viata sa votez,cand ma pot scarpina in cur in alea 5 min sau pot sa sparg niste semintze ceva,orice altceva…

  16. incredibil asa ceva, sa mergi la vot sa il votezi pe nemernicii astia? eu as face un boicot al 30 noiembrie. este penibil pana la dumnezeu cum oameni ca aia (marinescu, bou ala de-i curge casul din colturile gurii), sunt votati de alti idoti la randul lor.
    penibil. nici nu mai am cuvinte, m-am infuriat asa de rau, nu de alta, dar mai aveam sperante in clasa politica din romania. cu imaginile astea s-au naruit.

  17. nu stiu ce s-a intamplat pe urma, dar eu in locul prezentatoarei, aia care a zis “nu pot sa cred ca s-a intamplat asa ceva” i-as fi spus frumos burtosului “domnul marinescu, va rog sa parasiti studioul emisiunii in acest moment.”

  18. Stiam eu ca exista un motiv pentru care nu ma mai uit la emisiunile astea de kakaolu cu oameni politici din Romanica. In felul asta uit mai usor cine ma conduce in tara asta.

  19. Doamne, bine ca s-au eliminat listele ca nu mai votam la gramada!

Zi-ne ce ai pe suflet









Înainte de a comenta, citeşte comentariile celorlalţi. E posibil ca ideea ta să fi fost deja spusă şi nu vrei să credem că ai copia ideile altora, nu?

Ştiu că sunt gras şi urât, nu te mai obosi să îmi reaminteşti. Dacă te semnezi cu numele afacerii tale, gen cazane goale şi accesorii, nu te mira când comentariul îţi va fi şters.

Nu uita că sunt şi copii aici, încearcă să fii decent. Comentatorii îşi asumă responsabilitatea celor scrise.